Biznes Myli

Informações:

Sinopsis

Podcast o sztucznej inteligencji. Jeeli chcesz by krok do przodu przed swoj konkurencj, usprawni jako produktu czy podejmowa bardziej trafne decyzji, to podcast Biznes myli... jest dla Ciebie. Zapraszam.

Episodios

  • BM 03: Role i kompetencje w projekcie Machine Learning

    06/12/2022 Duración: 50min

    W tym odcinku porozmawiamy sobie o rolach i kompetencjach w projektach z uczeniem maszynowym w roli głównej. Temat zwykle zamyka się na “Data Scientist” lub “ML Engineer”, ale jednak na tym nie kończą się kompetencje potrzebne, aby projekt z sukcesem zacząć, przeprowadzić i co najważniejsze zakończyć. Dlatego porozmawiamy o tym: 1. Kogo potrzebujesz w projekcie ML, aby iść do przodu - wprowadzenie 2. Kto łączy DS / ML z biznesem? 3. Jakie kompetencje są potrzebne, aby wystartować? 4. Czego potrzebujesz, aby rozpędzić się z ML w Twojej firmie?

  • BM 02: Metryki sukcesu w projektach Machine Learning

    14/11/2022 Duración: 51min

    Witaj w kolejnym odcinku serii: “Machine Learning - od pomysłu do wdrożenia” W tym odcinku porozmawiamy o tym, co i jak warto mierzyć w projektach ML. Postaram się odpowiedzieć na pytania: 1. Co to są metryki sukcesu i dlaczego są podstępne? 2. Dlaczego biznesowe metryki sukcesu są takie ważne w projektach ML?3. Jak biznesowe metryki sukcesu wpływają na techniczne?4. Jakie pytania warto zadać rozmawiając o metrykach?5. O częstych błędach popełnianych na tym etapie i ich wpływie na cały projekt?

  • BM 01: Twój pomysł na Machine Learning - 7 ważnych filtrów

    03/10/2022 Duración: 51min

    Seria: Machine Learning - od pomysłu do wdrożenia Pytania, na które będziemy szukać odpowiedzi w ciągu najbliższej godziny: 1) Co potrafi ML, a czego nie potrafi?2) Jakie wartości może przynieść ML w Twojej firmie?3) W jakich branżach ML daje przewagę?4) Jak szukać obszarów w Twojej firmie, gdzie uczenie maszynowe może pomóc? 5) Jak postawić pierwszy krok, aby zbadać potencjał, czy ML daje wartość? Wysłuchaj od początku do końca tego odcinka, aby dowiedzieć się, jak walidować swoje pomysły na ML, poznasz 7 podstawowych filtrów, które pomogą Ci uniknąć problemów na starcie. W następnych odcinkach tej serii będziemy stawiać kolejne kroki, które pozwolą Ci poznać lepiej ważne momenty i zagadnienia projektu ML. Bądź z nami do końca, aby zdobyć ogromną dawkę wiedzy i inspiracji.

  • BM: Zapowiedź nowej serii

    29/08/2022 Duración: 26min

    Podcast Biznes Myśli po przerwie wraca w nowej odsłonie. Odsłuchaj tego odcinka i dowiedz się, jaką nową serię przygotowaliśmy dla Ciebie.

  • BM115: Przyszłość Machine Learning - prognozy praktyków i ekspertów

    27/12/2021 Duración: 25min

    Czy zastanawiasz się, jak zmieni się Data Science i Machine Learning w ciągu najbliższego roku, 5 czy 10 lat? Czy uda się nam wejść na kolejny poziom, który dokona rewolucji? Jaki mamy potencjał i marzenia?A najważniejsze pytanie, czy to wpłynie na Twoją branżę i karierę zawodową?Dziś zapraszam Cię do swego rodzaju podsumowania roku 2021 i refleksji, co może wydarzyć się w przyszłości. Posłuchaj 5 wypowiedzi ekspertów podcastu Biznes Myśli z 2021 i dowiedz się, co przewidują, jakie widzą możliwości i potencjały w najbliższych latach.

  • BM114: Nauka Machine Learning - 3 różne perspektywy

    13/12/2021 Duración: 53min

    Uczenie maszynowe nie jest skierowane do jednego konkretnego zawodu. To warstwa, która przecina wiele, o ile nie wszystkie, dziedziny w mniejszym lub większym stopniu. To również będzie dotyczyć Ciebie.Dzisiaj zebrałem trzy opinie moich świeżo upieczonych absolwentów kursu „Praktyczne uczenie maszynowe od podstaw”, aby pokazać Ci, jak różne profile mają te osoby, ale każdy znalazł coś wartościowego dla siebie w tym kursie. Dzielę się tutaj opiniami kursantów, aby pokazać ich perspektywę, ich historie oraz wrażenia. Może zainspirują kogoś, by samemu spróbować swoich sił w uczeniu maszynowym.

  • BM113: Transformacja cyfrowa

    29/11/2021 Duración: 01h11min

    Co musisz wiedzieć na temat transformacji cyfrowej? Jakich błędów nie popełniać na początku? Im więcej danych tym lepiej, czy ilość nie ma znaczenia? Jakie dane warto digitalizować? Na te i inne pytania znajdziesz odpowiedź w tym odcinku podcastu.

  • BM112: Data Science oczami praktyka

    08/11/2021 Duración: 58min

    Gościem odcinka jest Konrad Banachewicz, który od 18 lat mieszka w Holandii, a pochodzi z Polski. Jeżeli zajmujesz się Uczeniem Maszynowym, Data Science, posłuchaj! Myślę, że będziesz mógł sobie zaoszczędzić miesiące, a może nawet lata. Dowiesz się m.in. dlaczego ludzie zakochują się w Deep Learning i jak nieodwzajemniona może być ta miłość. Porozmawiamy także o jakości danych i wielu innych tematach z praktycznej strony.

  • BM111: Wizualizacja danych

    18/10/2021 Duración: 48min

    Dane zawierają w sobie ogrom informacji, jednak kluczem do tego jest ich właściwa interpretacja. Pomocna temu będzie wizualizacja danych i to jest właśnie temat mojej rozmowy z Anną Kozak. Z jednej strony jest wykładowcą, skończyła Politechnikę na kierunku matematyka stosowana. Z drugiej strony pracuje jako Data Scientist, więc jest w zawodzie. Z trzeciej strony angażuje się w przeróżne inicjatywy, aby szerzyć wiedzę. Wykonuje sporo różnych rzeczy, ale jedna, która się bardzo wyróżnia, to wizualizacja. Jest wielką entuzjastką wizualizacji. Ania zajmuje się również dziedziną XAI albo interpretowalność modeli czy sztucznej inteligencji. O tym postaram się nagrać osobny odcinek. Nie chciałem się za bardzo rozdrabniać, bo to jest wątek nieco szerszy, który zasługuje co najmniej na własny odcinek. Dzisiaj natomiast porozmawiamy o tym, czym jest zły wykres, jak zrobić poprawny oraz czy można robić Data Science na wysokim poziomie bez wizualizacji.

  • BM110: Product Manager w zespole AI

    04/10/2021 Duración: 52min

    Jak wygląda praca Product Managera w zespole AI? Na to i wiele innych pytań odpowie gość tej rozmowy - Ola Możejko. Historia Oli jest bardzo ciekawa - skończyła studia matematyczne, później pracowała jako Machine Learning Engineer, Data Scientist i niedawno zdecydowała się zmienić tę ścieżkę kariery i zostać Product Managerem. Porozmawiamy o tym, skąd pomysł na taką zmianę, ale także o sztuce zarządzania projektami, roli Product Managera w zespole AI i nie tylko. Zaczynamy!

  • BM109: Najważniejsza rzecz w Machine Learning

    20/09/2021 Duración: 01h16min

    Ile eksperymentów w tygodniu udaje Ci się przeprowadzić? W tym odcinku porozważamy o eksperymentowaniu i o tym, dlaczego odgrywa ono kluczową rolę w Machine Learning. Dodatkowo dowiesz się, jakie prowadzę własne eksperymenty, jak może Ci to pomóc. Mam też dla Ciebie pracę domową i przydatne punkty, które pomogą Ci zarządzać eksperymentami. Zaczniemy filozoficznie, ale jak zwykle skończymy praktycznie ;)

  • BM108: Machine Learning & Cyber Security

    06/09/2021 Duración: 01h05min

    Dzisiejszym gościem jest Mirosław Mamczur. Mirek już kiedyś był w odcinku, ale to była króciutka wypowiedź tuż po kursie, bo Mirek jest absolwentem kursu "Praktyczne uczenie maszynowe od podstaw". To była pierwsza edycja. Dla mnie, dla DataWorkshop i dla Mirka był to pierwszy kurs, w którym wziął udział. Opowiadał, że się wahał czy warto, czy nie, ale potem zdecydował się i na tym wiele skorzystał. Dziś porozmawiamy o temacie ML & Cyber Security i rozwoju od analityka danych do Data Scientist na konkretnym przykładzie. Poznaj historię Mirka!

  • BM107: Wyceń swoje mieszkanie z pomocą Machine Learning

    23/08/2021 Duración: 59min

    Będziemy rozmawiać o nieruchomościach. Dzisiejszym gościem jest Filip Finfando, który pracuje w SonarHome jako Lead ML Engineer. Co to jest za firma? Jeżeli słuchasz podcastu Biznes Myśli od samego początku to był czwarty odcinek, gdzie opowiadałem różne przypadki i jednym z nich był właśnie Opendoor. To jest firma w Stanach Zjednoczonych, która wystartowała najpierw w Arizonie. Oferowali oni usługę, dzięki której możesz szybko kupować nieruchomości. Zdejmowali cały ciężar z osób, które to nabyły. Wtedy powiedziałem, że nie kojarzę ani jednej firmy, która w Polsce zrobiłaby coś podobnego. Już jest, posłuchaj :)

  • BM106: Czy developer potrzebuje Machine Learning?

    09/08/2021 Duración: 01h15min

    Tym razem mam dla Ciebie nieco inny podcast niż zazwyczaj. Jest to pewien eksperyment. Polega on na tym, że Kajetan Duszyński, który prowadzi podcast Backend na froncie, zaprosił mnie do swojego podcastu, a ja pomyślałem, że warto również opublikować to u mnie. Dotychczas miałem dwie możliwości: albo głównie ja zadaje pytania, albo prowadzę monolog. Pomyślałem, że fajnie byłoby, żeby ktoś, kto ma trochę inne doświadczenie (programisty), wyciągnął tym razem ze mnie może nieco mniej oczywiste tematy i opinie. Człowiek jest bardzo subiektywny. Dzięki takim eksperymentom będę w stanie wyciągnąć więcej ukrytych warstw. Ten odcinek będzie bardzo przydatny przede wszystkim dla programistów. W szczególności jeżeli mówimy o programistach .NET, C#, bo Kajetan właśnie w tym się specjalizuje.

  • BM105 - Dobre praktyki i sztuka nazywania rzeczy w Machine Learning

    26/07/2021 Duración: 01h10min

    Jak nazywać rzeczy i dlaczego to jest istotne w projektach Machine Learning? Jakie są dobre praktyki w ML i czego można się nauczyć w chińskiej firmie? Gościem odcinka jest Marcina Możejko. To jest bardzo ciekawy, pozytywny człowiek. Marcin ma bogate doświadczenie zawodowe – z jednej strony twarde, wiedza matematyczna, z drugiej strony programistyczne, a z trzeciej strony to wszystko jeszcze łączy Data Science jako inżynier i próbuje być na krawędzi tych światów, które wcale nie jest tak łatwo połączyć.

  • BM104: Machine Learning Engineer - kariera, wyzwania, możliwości

    12/07/2021 Duración: 01h02min

    Gościem dzisiejszego odcinka jest Kamil Krzyk - Machine Learning Engineer, który podzieli się z nami swoimi przemyśleniami z codzienności specjalisty od Machine Learning. Trafne spostrzeżenia Kamila ukazują szereg wyzwań i możliwości, które dziś stoją przed osobami, które już rozwijają się bądź chcą stawiać zawodowe kroki w branży Data Science & Machine Learning.

  • BM103: Transformery w uczeniu maszynowym - możliwości i ograniczenia

    28/06/2021 Duración: 01h19min

    W uczeniu maszynowym istnieje wiele różnych rozwiązań i są grube książki, które opisują je wszystkie, ale z grubsza rzecz ujmując jest kilka rzeczy, które trzeba poznać. Jedną z nich jest na pewno Performance i Transformery, który zostały stworzone z myślą o usprawnieniach NLP, czyli dziedziny nauki i technologii poświęconej przetwarzaniu języka naturalnego, ale w tej chwili ich wykorzystanie jest znacznie szersze. Moim gościem jest Krzysztof Choromański, który zrobił doktorat na Uniwersytecie w Kolumbii. Pracuje już od 7 lat w Google Brain Robotics. Jest autorem ciekawych publikacji naukowych i ma wiele wartościowego do powiedzenia w temacie dzisiejszego odcinka.

  • BM102 – Komu może pomóc Data Science kurs?

    14/06/2021 Duración: 01h10min

    Dziś poznasz 3 różne perspektywy osób, które przerobiły mój autorski kurs “Data Science & Machine Learning w praktyce”. Po każdej edycji nagrywam taki odcinek. Dlaczego? Chcę pokazać Ci, kim są moi absolwenci, jakie są ich motywacje i plany. Te osoby są na początku swojej drogi w DS, ale ich motywacja do rozwoju może okazać się dla Ciebie inspirująca. Może i Tobie uda się przekonać, czy też zweryfikować, dzięki temu podcastowi, czy chcesz rozwijać się w obszarze ML i DS także od strony praktycznej.

  • BM101 - AutoML: możliwości i wyzwania

    31/05/2021 Duración: 01h06min

    Jednym z coraz częściej poruszanych tematów w obszarze AI jest AutoML, który według wielu działa lepiej niż człowiek. To stwierdzenie jest poniekąd prawdziwe, ale jest także bardzo mylące - w szczególności dla osób, które nie do końca rozumieją kontekst. To wszystko zależy od tego, kto to mówi i w jakim kontekście. Dzisiaj spróbujemy postawić kropkę nad i, aby uspójnić i ustrukturyzować Twoją wiedzę w tym temacie. Moim gościem w tej rozmowie jest Piotr Płoński, twórca MLJAR - popularnego na całym świecie i rozwijającego się w Polsce narzędzia AutoML.

  • BM100 – Zima AI

    17/05/2021 Duración: 01h04min

    Czy zbliża się kolejna zima AI, a może jednak wiosna? Czym właściwie jest zima w tym kontekście? Na kogo to wpływa i jak? Skąd bierze się natura tego zjawiska? Czy jest się czego bać? Jakiego rozwoju AI możemy się spodziewać? Na te i wiele innych pytań znajdziesz odpowiedzi w 100 odcinku podcastu Biznes Myśli. Dowiesz się o trendach w branży AI oraz przemyśleniach Vladimira, które prowokują do krytycznego myślenia i zadawania kolejnych pytań.

página 1 de 6